Промзразок — це зареєстрований дизайн вашого продукту.
Дизайн — це зовнішня естетика продукту, яка визначає його функціональність та зручність використання. Коли нам подобається зовнішній вигляд продукту і ним зручно користуватися, ми говоримо про хороший дизайн. Він робить продукт привабливим для споживача, а якщо він є унікальною особливістю продукту — це сприяє росту продажів.
Часто дизайн продуктів стає обличчям бренду на рівні із торговим знаком. Дизайн — це додана вартість і конкурентна перевага, а тому її варто захистити.
Скільки коштує реєстрація промзразка в Україні?
5100 грн. для фізичних та 7100 грн. для юридичних осіб за один промзразок.
Скільки триває реєстрація?
6 місяців — експертиза + 1 місяць на публікацію відомостей та отримання свідоцтва.
Який строк дії свідоцтва на промзразок?
25 років за умови сплати щорічного збору за його підтримання.
Чи можливо прискорити реєстрація?
Можливість прискорення реєстрації тимчасово припинена.
Ми також подаємо міжнародні заявки на реєстрація промзразків, зокрема у ЄС
Такі права власника, як право одноосібного використання власником або виключні права дозволяти або забороняти третім особам використовувати промзразок з’являються лише після отримання свідоцтва.
Ви можете масштабувати свій бізнес, надавши право на використання вашого дизайну за періодичні відрахування роялті або разовий паушальний платіж.
Якщо ви створили продукт з унікальним зовнішнім виглядом та ергономікою ви маєте повне право захиститися від втрати прибутків через недобросовісних конкурентів.
Якщо дизайн продуктів став вашим брендом, але не був захищений свідоцтвом, то будь-хто може скористатися результатами вашої праці у розробці та просуванні вашої продукції.
Продукт, що має патентний захист є комерційно привабливішим. Передача майнових прав — продаж або франчайзинг можливі лише для зареєстрованих промзразків.
Є багато прикладів коли серед однакових за функціоналом продуктів перемагав той, який вирізнявся естетикою та зручністю у використанні. Таку перевагу варто захистити.
Основні вимоги для отримання свідоцтва — це новизна промислового зразка та його промислова придатність. Він вважається новим якщо сукупність його суттєвих ознак не стала відомою у світі до дати подання заявки або до дати пріоритету.
Свідоцтво захищає лише зовнішню форму промзразку.
Формальна експертиза — це лише перевірка наявності усіх заявлених суттєвих ознак і свідоцтво видається без гарантії чинності та під відповідальність власника.